Τετάρτη, 24 Απριλίου 2024

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ

Κοινοποιούμε Δελτίο Τύπου σχετικό με την ολοκλήρωση του 1ου Εργαστηρίου Πληροφόρησης και Συμβουλευτικής που προσφέρθηκε στους Μαθητευόμενους της Η’ Φάσης του Μεταλυκειακού Έτους – Τάξη Μαθητείας με τη συνεργασία της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας, του Ινστιτούτου Εργασίας της Γενικής Συνομοσπονδίας Εργατών Ελλάδος και της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αιτωλοακαρνανίας.

ΟΡΙΣΤΙΚΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΜΑΘΗΤΕΥΟΜΕΝΩΝ Η΄ΦΑΣΗΣ 2023-2024

Ανακοινώνουμε οριστικούς πίνακες κατάταξης υποψηφίων μαθητευόμενων Η΄φάσης 2023-2024 για τα ΕΠΑΛ:

1) 1ο ΕΠΑΛ Αγρινίου

2) 2ο ΕΠΑΛ Αγρινίου

3) 1ο ΕΠΑΛ Αμφιλοχίας

4) 1ο ΕΠΑΛ Μεσολογγίου

5) 1ο ΕΠΑΛ Ναυπάκτου

ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΜΑΘΗΤΕΥΟΜΕΝΩΝ Η΄ΦΑΣΗΣ 2023-2024

Ανακοινώνουμε προσωρινούς πίνακες κατάταξης υποψηφίων μαθητευόμενων Η΄φάσης 2023-2024 για τα ΕΠΑΛ:

1) 1ο ΕΠΑΛ Αγρινίου

2) 2ο ΕΠΑΛ Αγρινίου

3) 1ο ΕΠΑΛ Αμφιλοχίας

4) 1ο ΕΠΑΛ Μεσολογγίου

5) 1ο ΕΠΑΛ Ναυπάκτου

Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων για συμμέτοχη στο Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας - περιόδου 2023-2024.

Επισυνάπτονται:

«Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων μαθητευόμενων για συμμέτοχη στο Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας - περιόδου 2023-2024»

«Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων για εκδήλωση ενδιαφέροντος εκπαιδευτικών ΕΠΑ.Λ. και Ε.Κ. για θέσεις εποπτών - εκπαιδευτικών σε ειδικότητες του Μεταλυκειακού Έτους - Τάξης Μαθητείας – περιόδου 2023-2024»

ΥΠΟΒΟΛΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΩΝ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΩΝ ΠΔΕ & ΥΠΕΥΘΥΝΩΝ ΔΔΕ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΘΗΤΕΙΑ

Κοινοποιούμε έγγραφο του ΥΠΑΙΘ / Τμήμα Β΄ Οργάνωσης και Εφαρμογής Μεταλυκειακού έτους - Μαθητεία σύμφωνα με το οποίο ξεκινά περίοδος υποβολής συμπληρωματικών αιτήσεων των ενδιαφερομένων εκπαιδευτικών Δ.Ε. από 26-06-2023 έως 30-06-2023 και ώρα 13:00 (αποκλειστική προθεσμία) για υποψηφιότητα για την πλήρωση θέσεων με επιλογή Συντονιστών ΠΔΕ για τη Μαθητεία και των Υπευθύνων ΔΔΕ για τη Μαθητεία.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΘΕΣΕΩΝ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ

Κοινοποιούμε την Πρόσκληση για διάθεση θέσεων Μαθητείας στο Μεταλυκειακό Έτος - Τάξη Μαθητείας αποφοίτων ΕΠΑ.Λ. για την περίοδο 2023-2024.

Κοινοποιούμε τηνΑπόφαση Λειτουργίας Τμημάτων Μεταλυκειακού Έτους Τάξης Μαθητείας ΕΠΑΛ ΦΑΣΗΣ Ζ - ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2022-23

Πρόσκληση για διάθεση θέσεων Μαθητείας Ζ΄ Φάση

Ανακοινώνουμε την Πρόσκληση για διάθεση θέσεων για τη Ζ΄ Φάση Μαθητείας στο Μεταλυκειακό Έτος - Τάξη Μαθητείας αποφοίτων ΕΠΑ.Λ.

Πίνακας κατάταξης για τις θέσεις α) Συντονιστή Π.Δ.Ε. για την Μαθητεία και β) Υπευθύνων Δ.Δ.Ε. για τη Μαθητεία (ανά Διεύθυνση Εκπαίδευσης) στην Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευση Δυτικής Ελλάδας.

Κύρωση οριστικών πινάκων κατάταξης υποψηφίων κατά φθίνουσα σειρά βαθμολογίας των Υποψηφίων για τις θέσεις α) Συντονιστή Π.Δ.Ε. για την Μαθητεία
και β) Υπευθύνων Δ.Δ.Ε. για τη Μαθητεία (ανά Διεύθυνση Εκπαίδευσης) στην Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευση Δυτικής Ελλάδας.

Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (61Λ646ΜΤΛΗ-0ΟΝ.PDF)61Λ646ΜΤΛΗ-0ΟΝ.PDF966 Kb