Χρονοδιάγραμμα Μαθητικών Διαγωνισμών
- 80ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά «Ο ΘΑΛΗΣ»: α)Υποβολή δηλώσεων μαθητών μέχρι και 01/11/2019 β) Γραπτή εξέταση 9/11/2019
Ο Διευθυντής Δ.Ε Αιτωλοακαρνανίας δέχεται στο γραφείο της Δ/νσης κατόπιν ραντεβού κάθε Τρίτη και Πέμπτη 12:30 π.μ. - 14:00 μ.μ. Για ραντεβού καλέστε στο τηλέφωνο 2631050060.
Αποσπάσεις εκπαιδευτικών Δ.Ε. από σχολείο σε σχολείο για το διδακτικό έτος 2024-2025
Αποσπάσεις-Τοποθετήσεις | 25-07-2024 | Hits:98
Μονιμοποιήση νεοδιόριστων μελών ΕΕΠ - ΕΒΠ ΔΔΕ Αιτωλοακαρνανίας
Διορισμοί-Μεταθέσεις-Μετατάξεις | 16-07-2024 | Hits:213
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΜΔ ΓΕΛ/ΕΠΑΛ - ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΥ ΜΔ - ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ
Πανελλήνιες | 09-07-2024 | Hits:123
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΓΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΣΤΑ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ
Αναπληρωτές-Ωρομίσθιοι | 09-07-2024 | Hits:73
ΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΕΝΤΟΣ ΠΥΣΔΕ ΓΙΑ ΤΟ …
71426_2024 Ενημέρωση σχετικά με συμπληρωματική προ…
Ανάληψη υπηρεσίας εκπαιδευτικών Δ.Ε. στις 28-06-20…
Χρονοδιάγραμμα Υπηρεσιακών Μεταβολών σχ. έτους 202…
Μονιμοποίηση νεοδιόριστων εκπαιδευτικών ΔΔΕ Αιτωλο…
ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΕ ΕΝΑΠΟΜΕΙΝΑΝΤΑ ΟΡΓΑΝΙ…
ΟΡΙΣΤΙΚΕΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΕΕΠ - ΕΒΠ
59838_2024 Οργάνωση και διεξαγωγή των εισαγωγικών …
Συμμετοχή σχολείων στην 12η Ευρωπαϊκή Συνάντηση Νεανικής Οπτικοακουστικής Δημιουργίας-CAMERA ZIZANIO
- Λεπτομέρειες
- Κατηγορία: Διαγωνισμοί
- Δημοσιεύτηκε στις Τετάρτη, 10 Οκτωβρίου 2012 21:46
Από 1 ως 8 Δεκεμβρίου 2012 διεξάγεται στον Πύργο και άλλες πόλεις της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας το 15ο Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας για Παιδιά και Νέους και η 12η Ευρωπαϊκή Συνάντηση Νεανικής Οπτικοακουστικής Δημιουργίας – CAMERA ZIZANIO.
Στο Φεστιβάλ Ολυμπίας προβάλλονται επαγγελματικές ταινίες, μεγάλου και μικρού μήκους, μυθοπλασίας, ντοκιμαντέρ και κινουμένων σχεδίων, οι οποίες διαπνέονται από τις αρχές που έχουν θεσπίσει η UNICEF και η UNESCO για τον «Κινηματογράφο για Παιδιά και Νέους».
Στην CAMERA ZIZANIO, προβάλλονται δημιουργίες (μικρού μήκους) παιδιών και νέων από την Ελλάδα και τις άλλες ευρωπαϊκές χώρες, που έχουν πραγματοποιηθεί είτε στο πλαίσιο σχολικών δραστηριοτήτων, είτε είναι αποτέλεσμα ατομικών πρωτοβουλιών. Διαγωνίζονται σε τρεις ηλικιακές κατηγορίες: Α. δημιουργίες παιδιών ως 12 ετών, Β. από 13 ως 16 ετών και Γ. από 17 ως 20 ετών.
Όσα σχολεία ή μεμονωμένοι νέοι δημιουργοί επιθυμούν να συμμετάσχουν με ταινία τους στην CAMERA ZIZANIO, μπορούν να ενημερωθούν για τους κανονισμούς που διέπουν το διαγωνισμό στην ιστοσελίδα http://camerazizanio.net και να υποβάλλουν ηλεκτρονικά την αίτηση συμμετοχής.
Αιτήσεις συμμετοχής γίνονται δεκτές ως τις 20 Οκτωβρίου 2012.
Διαβάστε περισσότερα στο συνημμένο αρχείο.