Κυριακή, 28 Απριλίου 2024

3ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας

Το 3ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας (www.digifest.info και digifest-ait.blogspot.gr) θα διεξαχθεί στο Αγρίνιο, στην Αλεξανδρούπολη, στο Ηράκλειο, στην Κέρκυρα, στη Λάρισα, στη Μυτιλήνη, στη Ρόδο και στα Χανιά την Παρασκευή 19 και το Σάββατο 20 Απριλίου 2013.

Στην πόλη του Αγρινίου το Φεστιβάλ θα πραγματοποιηθεί στο Μουσικό Σχολείο Αγρινίου (2ο χλμ Ε.Ο. Αγρινίου - Αντιρρίου).

Το Μαθητικό Φεστιβάλ περιλαμβάνει:
  • Έκθεση και παρουσίαση έργων ψηφιακής δημιουργίας από ομάδες μαθητών σχολείων όλων των βαθμιδών της εκπαίδευσης.
  • Εργαστήριο Δημιουργίας Κινούμενου Σχεδίου - Animation με κούκλες για μαθητές Δημοτικού και για Εκπαιδευτικούς.
  • Εργαστήριο Εκπαιδευτικής Ρομποτικής για μαθητές Γυμνασίου
  • Εργαστήριο Έξυπνων Αιθουσών & Διαδραστικής Μάθησης για μαθητές Λυκείου - ΕΠΑΛ

Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (mathitiko_festival_2013_agrinio_afisa.pdf)Αφίσα461 Kb
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (mathitiko_festival_2013_agrinio_prosklisi.pdf)Πρόσκληση552 Kb