Δευτέρα, 29 Απριλίου 2024

Επιμορφωτικές συναντήσεις εκπαιδευτικών για τις Ερευνητικές Εργασίες (Projects)

Εγκρίθηκαν από την Περιφερειακή Δ/νση Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης Δυτικής Ελλάδας οι επιμορφωτικές συναντήσεις που θα πραγματοποιήσουν από κοινού όλοι οι Σχολικοί Σύμβουλοι της Περιφερειακής Ενότητας Αιτωλοακαρνανίας με τους/τις εκπαιδευτικούς των σχολείων που έχουν αναλάβει Ερευνητικές Εργασίες (Projects) και δεν έχουν παρακολουθήσει κάποια σχετική επιμόρφωση με θέμα "Ερευνητικές Εργασίες (Projects)", υπό την προϋπόθεση ότι οι εν λόγω εκπαιδευτικοί θα έχουν ολοκληρώσει τα διδακτικά τους καθήκοντα και ότι τα σχολικά προγράμματα θα αναδιαμορφωθoύν, ώστε να μη διαταραχθεί η εύρυθμη λειτουργία των σχολείων.

Για το πρόγραμμα των επιμορφωτικών συναντήσεων δείτε το συνημμένο αρχείο.