Δευτέρα, 6 Μαΐου 2024

Υποτροφίες μαθητών Κωνσταντινουπολίτικης καταγωγής

Το Δ.Σ. της ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΙΤΩΝ (Οι.Ομ.Κω) έχει αποφασίσει την χορήγηση τεσσάρων υποτροφιών για την  υποστήριξη της προετοιμασίας στις Πανελλήνιες εισαγωγικές εξετάσεις  των ΑΕΙ στην Ελλάδα, σε μαθητές των 2 τελευταίων τάξεων του λυκείου που κατάγονται από την Κωνσταντινούπολη.

Η πρόσκληση αυτή αποτελεί επέκταση του Προγράμματος υποτροφιών για τις μαθήτριες και τους μαθητές της Ομογένειας της Κωνσταντινούπολης που εφαρμόζεται τα τελευταία 5 χρόνια. Οι τέσσερις υποτροφίες θα χορηγηθούν σε μαθητές που έχουν σκοπό να σπουδάσουν στα αντικείμενα:

(α) Πολιτικές επιστήμες ή Ιστορία

(β) Νομική

(γ) Ιατρική

(δ) Πληροφορική

Περισσότερες πληροφορίες και το έντυπο υποβολής θα βρείτε στο συνημμένο αρχείο.